Gelecek Araç Kiralama Üzerindeki Etkisi

Arizona’da, yasama meclisinde iki ödeme çarpışma sınıfındadır ve sonuç gelecekteki otomobil kiralamanızı doğrudan etkileyebilir. En az otuz başka eyalette aktif olarak kendi başına oynayan bir dram, tek bir lobicinin bileşeni eski araç kiralama şirketlerini eşler arası otomatik paylaşım girişimleriyle karşı karşıya getiren “acımasız” bir düzenleme savaşı olarak anılır. Bir araba paylaşım şirketi, araçlar için Airbnb gibidir. Önümüzdeki aylar, Getaround ve Turo gibi sağlayıcılar için belirleyici olabilir, çünkü yepyeni işletmeler, birçok eyalette belirli düzenlemeler dışında her şeyle karşılaşıyor. “Görüneceği için siyah beyaz bir zorluk değil,” diyor Chris Brown, bir ticari yayın olan Vehicle Rental Information’ın yayıncısı. Arizona’da iki fatura. Hangisi kazanacak?

Arizona’da, bu çatışmayı gösteren iki harcama, yasama meclisinden geliyor. HB 2559, sigorta kapsamı gereksinimlerini ve eşler arası paylaşılan arabaları vergiye tabi tutacaktır. Öyle bile olsa, ortak bir motorlu taşıt sahibiyle birlikte bir eşler arası araç paylaşım uygulamasını federal, eyalet veya topluluk yetkililerinin dolaylı sorumluluğa atıfta bulunan kanunlardan muaf tutabilir. Otomobil kiralama organizasyonları şu anda Graves Modifikasyonunun altında yer alan dolaylı yasal sorumluluk yönergelerine ülke çapında bir muafiyetten memnun oluyor. Gilbert’i temsil eden bir Cumhuriyetçi olan Travis Grantham, “Eşler arası otomobil veya kamyon paylaşım şirketleri, benzersiz düzenleyici yapılarında olmayı hak ediyorlar”, diyor. Yasaları çıkaran Ariz. “Bunun yaptığı budur.”

Senatör David Livingston (R.-Peoria) sponsorluğunda rakip bir yasa tasarısı olan SB 1305, eşler arası otomobil veya kamyon hisselerinin kiralık otomobil işlemleriyle aynı muameleye tabi tutulacağından emin olacaktır. “Eşler arası otomobil kiralama uygulaması sağlayıcısı tarafından kolaylaştırılan bir araç kiralama işlemi, özel yolcu motorlu araç kiralama otomobilleri, işlemleri ve şirketleri için tüm yasalara tabidir” diyor. Livingston yorum taleplerine yanıt vermedi. Her iki eşit masrafın kaderi de büyük olasılıkla önümüzdeki birkaç ay içinde çözülecek. Gözlemciler, her iki tarafın da önerilen kapsam düzenlemelerinin birkaçı gibi birçok güçlük üzerinde hemfikir olduğunu söylüyor. Ana rekabet yeri, eşler arası firmaların kendi kişisel düzenleyici çerçevelerine sahip olup olmadıklarıdır. Araç kiralama alanı tarafından desteklenen Livingston Faturası, özellikle araba veya kamyon kiralama firmaları gibi ilgilenen eşler arası organizasyonları istiyor. Grantham’ın Aylık faturası tarafından desteklenen, eşler arası araç paylaşım şirketleri, kendi kişisel düzenlemelerine hak kazandıklarını söylüyorlar. Çatışma, görgü tanıklarının “acımasız” olarak tanımladığı iki buluşma ile ilgili yakın tarihli bir Meclis ile sonuçlandı. Bu kelime muhtemelen tüm çatışmayı özetleyebilir.

Eşler arası otomobil veya kamyon paylaşımını kontrol etmek için savaştan diğer savaşlar

Arizona tozlaşması, otomobil kiralama sağlayıcıları ile eşler arası paylaşım firmaları arasındaki daha büyük bir düzenleyici mücadelenin bir parçasıdır. Geçtiğimiz 12 ay, uzun vadede mağlup edilen Illinois Senato Faturası 2641 vardı. Son zamanlarda, ortak araç kiralama ile karşılaştırılabilir olan eşler arası otomobil paylaşım işletmelerine vergi uygulamak için bir Faturayı onaylamak üzere son zamanlarda oy kullandı. şirketler. Salt Lake Metropolis Konseyi, havalimanında çalışan eşler arası otomatik paylaşım organizasyonlarını da içerecek şekilde bir yönetmeliği değiştirdi. Colorado’da olduğu gibi, yasa koyucular, sigorta şartnamelerini dayatan ve yeni temel sağlayan SB 19-090’ı uzun süre önce oylayacaklar. eşler arası araç Sakarya araç kiralama paylaşımı sağlayıcıları için güvenlik talepleri. Bir Broomfield, Colo., Demokrat Temsilcisi Matt Gray, yasanın büyük bir araba kiralama şirketi ve bir komşunun başka bir komşuya kamyon ödünç vermesine benzer şekilde birileri arasında bir çizgi çizdiğini öne sürüyor. Ancak Brown gibi, gri bir bölge olduğunu kabul ediyor. Örneğin, çok sayıda otomobil satın alırsanız ve eşler arası platformda derme çatma bir oto kiralama işi yürütürseniz, “o zaman tıpkı bir araba veya kamyon kiralama şirketi gibi denetlenmeniz gerekir” diyor. Turo, ev sahiplerinin çoğunun, bir araca sahip olmanın yüksek ücretlerini telafi etmek için iki veya çok daha az otomobili paylaştığını söylüyor. Grey, diğerinde yasama savaşlarına işaret ederek acıdan uzak durmayı umduğunu söylüyor. “Yapabileceğimize inanıyorum. Bir denge kurun “diyor. Car Rental News editörü Brown, bunun zor olacağını iddia ediyor.

“Eşler arası kiralama şirketleri, örneğin Turo, yetenekli tedarikçilerden faydalanarak şirketlerini ölçeklendiriyor – özellikle Turo Sistemi için araba satın alan erkekler ve kadınlar” diyor. “Onlar yeni filo evi sahipleri – girişimciler – ancak işletmeleri, Turo gibi nakit yaratıyor. Ayrıca, Turo’nun Sistemine motorlu araçlar sağlayan motorlu araç kiralama şirketlerine de sahipsiniz. Vergilendirmenin en iyi yolu konusunda yeterince yararlanılmamış Camry? Yapamazsın. “Araba kiralarsanız bunun anlamı ne